1957 р.н. 19 червня
Профессор кафедри історії і теорії мистецтв.
Читаю навчальні курси „Історія світової та української культури для студентів третіх курсів всіх факультетів ЛАМ, „Культурологія” для студентів факультету ІТМ.
Доктор історичних наук (2007).
Доцент
1980 г. закінчила історичний факультет Львівського держуніверситету ім. Івана Франка. 1988 г. захистила кандидатську дисертацію на тему: „Проблема емансипації жінки в суспільно-політичному та культурно-освітньому житті Галичини і Буковини в кінці ХІХ – на початку ХХ ст.”. У січні 2007 г. захистила докторську дисертацію на тему: „Ідеологія і суспільна практика жіночого руху на західноукраїнських землях ХІХ – першої третини ХХ ст.: типологія і європейський культурно-історичний контекст”.
З 1990 г. і до сьогоднішнього дня – доцент, з 2007 р. професор кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв.
Загальний стаж роботи у вищій школі 27 років.
Член двох наукових рад по захисту дисертацій (у Львівській національній академії мистецтв і на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка).
Член редакційної колегії „Вісник Львівської національної академії мистецтв”.
Керівник теми науково-дослідного сектору ЛНАМ „Західні теорії й українське мистецтво ХХ століття: інтелектуальні інновації, особливості методології, мистецтвознавчий дискурс”.
Участь у грантових програмах:
– 1991 р. і 1992 р. виграла грант на стажування в Мюнхені (Український Вільний Університет).
– 1998 р. отримала грант Варшавського університету і була учасником колективу, який працював над темою „Польсько-українські літературні, культурні та історичні зв’язки”.
– 1998 і 1999 рр. – учасник грантової програми міжнародного фонду „Відродження” (International Renaissance Foundation) по впровадженню нових маґістерських спецкурсів для гуманітарних факультетів Львівського національного університету ім. Івана Франка. Підготувала і вела два спецкурси – „Жінка в культурно-історичних епохах Близького Сходу і Європи”, „Феміністичні теорії і розвиток жіночого руху другої половини ХХ ст. в контексті ґендерної проблематики”. 1999 р. програми цих спецкурсів видала під назвою „Історичний і соціокультурний аспекти у жіночих студіях”.
– 2000 р. – виграла грант міжнародного фонду „Відродження” на підготовку та видання навчальної хрестоматії (Маланчук-Рибак О. „Жінка в історії”, Львів, 2002. – 336 с. + 16 с. іл.). Хрестоматія відзначена як переможець у національному конкурсі „Книжка року 2002” (номінація „Софія”).
– 2001 р. виграла грант Американської Ради Вчених (ACLS) на підготовку і видання монографії (Маланчук-Рибак О. „Ідеологія і суспільна практика жіночого руху на західноукраїнських землях ХІХ – першої третини ХХ ст.: типологія та європейський культурно-історичний контекст”, Чернівці, 2006. 500 с.).
– 2007 р. на грант Львівської міської ради як науковий редактор організувала видання збірника наукових статей „Жінка в мистецтві” (Львів, 2008. 180 с. + 32 с. іл.).
Громадська робота
голова журі всеукраїнського молодіжного конкурсу наукових робіт „Мій рідний край”;
член Наукового Товариства імені Шевченка;
член Українського історичного товариства.
Список наукових праць