Пошук

Календар

«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Форма входу

Категорії розділу

навчання [3]
проекти [2]
життя факультету [3]
практика [0]
аспірантура [0]
свята [4]
кафедра ІТМ [0]
кафедра Менеджменту [0]
кафедра Менеджменту мистецтва
вступна компанія [1]
сесія [2]
екзамени [0]
заліки [0]
студентам [0]
Заочне відділення [1]
Розклад [0]
Вступ [2]
Питання, повязані зі вступом на факультет
культурно-мистецьке життя міста [3]
Конференції ІТМ [1]
конференції, що організовуються в межах факультету ІТМ
наукові конфреренції та проекти [5]
наукові конфреренції та проекти наукове життя
захисти [6]
захисти дипломів, кандидатських та докторських дисертацій
Events [2]
Події

Наше опитування

Абітурієнтом, студентом або викладачем якої кафедри факультету ІТМ Ви є?
Всього відповідей: 154

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Історія створення та розвитку кафедри

Постановою Ради Міністрів України від 18 серпня 1946 року було створено Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (ЛІПДМ). Перші студенти ЛДІПДМ були зараховані в лютому 1947 року. Такої дисципліни, як фізичне виховання, ще не було, оскільки це був післявоєнний час і відповідно проводився курс військової підготовки, який очолив Горобець Олександр Акимович, відставний офіцер.

У вересні 1949 року наказом Міністерства освіти України у ЛДІПДМ відкривається курс фізичного виховання під керівництвом Пронічкіна Івана Захаровича, випускника Київського інституту фізичної культури. Він працював в інституті до 1958 року.

У 1958 р. для викладання курсу фізичного виховання приходять нові викладачі: Булашевич В.І. – випускник Ленінградського інституту збройних сил, культури та спорту, Немира Д.М. – випускник Ленінградської військової академії, Михлинін Ю.М. – старший лаборант, випускник Львівського державного інституту фізичної культури (ЛДІФК). Заняття з курсу „Фізичне виховання” проводились у спортивному залі за адресою вул. Лєрмонтова, 17. В основу курсу входили: волейбол, гімнастика, кульова стрільба, лижна підготовка, плавання.

У 1963 році завідувачем курсу фізичного виховання призначено Руденка Федора Яковича – випускника Київського інституту фізичної культури. Він зарекомендував себе як людина, фанатично віддана справі, правдиво захоплена фізичною культурою та спортом, відмінний спеціаліст та організатор. У вересні 1974 року створюється кафедра фізичного виховання та спорту ЛДІПДМ, яку очолив Ф.Я. Руденко. Він формує новий професорсько-викладацький та допоміжний персонали кафедри. У колективі працюють такі викладачі: Бойко Микола Григорович – випускник ЛДІФК; Кріцький Леонід Наумович – майстер спорту з важкої атлетики; Бойцов Юрій Іванович – майстер спорту з волейболу; Чепурко Сергій Олександрович – майстер спорту з фехтування; Череповський Євген Миколайович – заслужений майстер спорту з фехтування, призер Олімпійських ігор у Римі; Гнедько Галина Прокопівна – призер чемпіонату України з баскетболу.

У 1982 р. на кафедру приходять працювати нові викладачі: майстер спорту з плавання, кандидат в олімпійську збірну Толкунов Олександр Дмитрович; майстер спорту з фехтування Літвін Ігор Зіновійович; майстер спорту з акробатики Бедрацький Віктор Михайлович; майстер спорту з фехтування, чемпіон України (1967) Огоновський Михайло Михайлович.

Завдяки розумінню і сприянню ректорату кафедра має змогу орендувати кращі спортивні бази та басейн. Високий рівень підготовки студентів дає змогу систематично брати участь в Універсіадах Міністерства освіти України (Львівської області) та посідати достойні місця в особистих і командних заліках. Сьогодні на кафедрі активно діють різноманітні спортивні секції: аеробіка, бадмінтон, баскетбол, настільний теніс, міні-футбол (футзал), армреслінг, шахи, легка атлетика, стрільба з лука.

За понад 60-річну історію ЛНАМ відзначаємо кращих спортсменів, які своїми виступами зробили дуже вагомий внесок у зростання і зміцнення спортивного авторитету нашої академії:

1.Микола Обезюк – фехтування

2.Юстина Могиляк – сноуборд

3.Андрій Злобін – дзюдо

4.Роман Притуляк – армреслінг

5.Ярема Мисько – гірські лижі

6.Леонід Василюк – волейбол

7.Анатолій Войнаровський – стрільба з лука

8.Юрій Фозекош – настільний теніс

9.Богдан Васильців – футбол.

Це далеко не повний список викладачів, студентів та випускників, які своїм ентузіазмом та шаною до фізичного виховання і спорту завоювали повагу працівників та студентів ЛНАМ.

Маємо надію, що студенти сьогоднішнього покоління, які займаються у спортивних секціях, беручи приклад зі старшого покоління, будуть достойно виступати на змаганнях різного рангу, будуть піднімати і зміцнювати честь, славу та спортивний авторитет ЛНАМ.

Наші студенти є високотворчі особистості і посідають призові місця у різних напрямах мистецтва не тільки в Україні. Активні заняття фізичною культурою і спортом дають їм змогу реалізувати тісний взаємозв’язок духовного й фізичного у людині.

На кафедрі фізичного виховання існує основних три напрямки роботи (навчальний, науковий, спортивний), за які відповідає– завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Лесько Орест (автор багатьох наукових праць, серед яких навчально-методичний посібник з грифом Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту). В цьому йому допомагають відповідальні по напрямках роботи на кафедрі: Лисих Олександр – кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту, заступник завідувача кафедри з наукової роботи; Гнедько Галина – старший викладач кафедри, призер чемпіонату України з баскетболу, заступник завідувача кафедри з навчальної роботи; Рой Артур – старший викладач кафедри, заступник завідувача кафедри з спортивно-масової роботи.

У 1988 році завідувачем кафедри обирають Мартина Володимира Дмитровича – кандидата педагогічних наук, доцента, майстра спорту з важкої атлетики.

Поновила свою роботу туристична секція. Говерла, Тростян, Маківка, Пікуй, скелі Довбуша, озеро Синевир ось далеко не всі місця, де побували наші студенти та викладачі.

Ще у 70-80 рр. з ініціативи нашої академії почали проводити Універсіаду художніх ВНЗ. У цій Універсіаді, крім спортивної частини була ще творчо-пізнавальна програма. Київ, Харків, Ленінград, Мінськ, Вільнюс, Рига, Таллін, Москва - міста з художніми ВНЗ, де побували наші студенти та з яких приймали гостей у Львові. В Універсіаді художніх ВНЗ спортивні сили студентів були приблизно одинакові, тому студентам було цікаво змагатися. У 2009 році кафедрою фізичного виховання на чолі з Леськом О.М. була відновлена так звана "Універсіада творчих спецальностей” завдяки Юхницькому Богдану Володимировичу – велике Вам дякую. Нами були запрошені гості з всієї України, на жаль прийняли участь тільки чотири ВНЗ Львівської області серед яких Львівська національна академія мистецтв (яка посіла перше місце), Українська академія друкарств, НУ ім. Ів.Франка (факультет культури і мистецтв) і НУ „Львівська політехніка” (факультет архітектури). В результаті перемоги ЛНАМ взяла участь у міжнародному спортивному арттурнірі у сусідній республіці Польща (м. Вілкаси), де серед 6-ти ВУЗів ми стали призерами і посіли 3-тє місце. Львівська національна академія мистецтв у 2010 році знову посіла перше місце на вищезгаданих змаганнях.

У 90-х роках на кафедрі функціонувала секція лещетарського спорту, яку очолював випускник нашої академії, майстер спорту Евген Козак. Збірна команда лещетарів зайняла 4-те місце на Універсіаді Міністерства освіти України у Славському, а Оксана Караванська та Ярема Мисько зайняли 3-ті місця в особистому заліку.

Також потрібно згадати імена людей, які у складі лаборантсько-допоміжного (технічного) персоналу кафедри допомагали проведенню навчально-тренувального процесу зі студентами на кафедрі ФВіС ЛНАМ: Роман Юрдига – майстер спорту з гімнастики (1963-1975); Річард Васяновський – майстер спорту з боксу (1970-1975); Галина Гамська (1975-1989); Лідія Мосейкіна (1989-1999); Анна Кухал (1996-1999); Лариса Чепіль (1999-2001), Козлова (Чала) Людмила (2001-2009), Чала Наталя (2009-2010).

У 1989 році завідувачем кафедри фізичного виховання стає Огоновський Михайло Михайлович. На кафедру приходять нові викладачі: Лисих Олександр Васильович – майстер спорту з фехтування, кандидат педагогічних наук, доцент; Сісін Олександр Демидович - старший викладач; у 1993 році старший викладач – Рой Артур Ігорович; у 2003 році старший викладач, майстер спорту з дзюдо – Петрій Богдан Олександрович. З 2007 року склад кафедри поповнили троє нових співробітників, а саме: Лесько Орест Михайлович – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент; Андросов Геннадій Іванович – доцент, заслужений майстер спорту; Щур Лідія Романівна – кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики. З 1 липня 2009 року завідувачем кафедри фізичного виховання призначили Леська Ореста Михайловича, який успішно пройшов конкурс у ЛНАМ.


Міні-чат

Друзі сайту