Член-кореспондент НАМУ, доктор мистецтвознавства (1994), профеор ( на посаді від 1993 р., присвоєно вчене звання професора 1996 р.), член НСХУ (1989), Лауреат премії ім. Святослава Гординського, (2002), „Відмінник освіти” (2004), Нагрудний знак «За наукові досягнення» (2006), відомий фахівець у галузі історії і теорії декоративно-ужиткового мистецтва, мистецтвознавчої критики, етнології. Має друковані монографії, навчальні посібники, розділи у колективних наукових виданнях НАН України. Регулярно публікується у періодиці (біля 300 публікацій). Наукові напрацювання Г.Стельмащук відомі в Україні і за кордоном. Вона публікувалася у часописах США, Польщі, Канади, Росії, Білорусі.
Вагому частину її наукового доробку, крім названих у доробку кафедри монографій, становлять розділи у колективних працях: «Народні художні промистли України” (Київ: Наукова думка, 1986); „ Общественный, семейный быт и духовная культура Полесья”(Минск, Наука и техника, 1987); „ Материальная культура. Полесье” (Київ, Наукова думка,1988); „Украинские Карпаты. Культура.”(Київ, Наукова думка, 1988); „Лемківщина”(Львів, 1999); „Історія Гуцульщини”.Т.6 (Львів, 2001) у спів. З М. Білан; „Історія української культури”— автор розділів у 2-му т. і 4-му -- кн.1; «Етногенез та етнічна історія населення українських Карпат. Т.2. Етнологія та мистецтвознавство» (Львів, 2006), „Україна козацька держава” (2004) та ін. Бере активну участь у написанні розділів до „Історії українського декоративного мистецтва України», які виконуються в ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України.
У колективі співавторів працювала над навчальними посібниками і підручниками „ Українське народознавство”(Львів, 1994), „Нариси з історії зарубіжного декоративно-ужиткового мистецтва”(Київ, 1995),”Українське народознавство: підручник”(Київ, Знання, 2004).
Наукову роботу успішно поєднує з педагогічною. Серед її учнів є відомі художники, учасники багатьох виставок, наукові співробітники, педагоги, мистецтвознавці. Під її керівництвом захищено 10 кандидатів мистецтвознавства. Галина Стельмащук є членом двох Спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій у Львівській національній академії мистецтв та Інституті мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (Київ), членом експертної Ради ВАК України.
У мистецькому світі її знають як організатора мистецьких акцій, куратора виставок, автора каталогів і критичних статей, а також статей про художників у Енциклопедії Сучасної України.